KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899615

nr 1389 9615

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 9x25, yttermått inklusive ram: 20x36 cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 april 2021
kl 20:28:04

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius